טיולים באזור

החווה האורגנית במרחביה-

נשמח לארח אתכם אצלנו להסביר איך מתקיימת חקלאות אורגנית, לטייל בין הערוגות, להריח שיח עגבניות, לטעום ולהציג לילדים את הירק במצבו הטבעי, תופתעו איך שקית החטיפים תפנה מקומה לשקית ירקות. נשמח לעזור לתכנן את האירוע המושלם אצלנו או בחיק הטבע.

שביל נחל חרוד – מסלול מקסים בתקופות של נדידת עופות. לנחל נכנסים מצומת מעיין חרוד, עם רכב שטח או אופניים, לנחל נקודות יציאה רבות, הוא זורם לאורך 32 ק"מ עד לשפך לירדן, סמוך לקיבוץ מעוז חיים. במסלולו בריכות דגים, צבי ים, לוטרות, מאגרי מים, שדות העמק. תחנות קמח עתיקות, צמחייה ואלפי ציפורים נודדות. הוא זורם תמיד אך מתאים יותר לטיולי תחילת וסיום החורף אז נתקלים ביותר בעלי חיים. ובאביב לטיולי אופניים משפחתיים.

גן השלושה-הסחנה- פארק מים טבעי לכל המשפחה ומקום בילוי בחיק הטבע. הוא סובב סביב מעיין הנובע בתחתית בריכה טבעית, הנחלקת על ידי גשרים ומפלים.
טמפרטורת המים קבועה וחמימה - 28 מעלות.
סביב המים משטחי דשא גדולים לפיקניק וכן צמחייה מגוונת. באתר גן השלושה יש שתי מגלשות מים ואזור משחקים לפעוטות.

עין יזרעאל- זהו מעיין מקסים המאגד את כל הדרוש לטיול מושלם לכל הגילאים: בריכה צוננת ויפה לשחייה המגיעה בשיאה לגובה מים של שני מטרים (יש מים כל השנה), אקליפטוסים גדולים מצלים על המתחם, מערה שאפשר לבקר בה (דרושים פנסים), שולחן פיקניק ונתק מוחלט מרעשים, ניתן להגיע עם הרכב עד למעיין מה שמאפשר גישה גם לאנשים עם מגבלויות. מכאן ניתן לטייל במסלולים רבים, לרכבים או ברגל (מסומנים) ולבקר ברכס הרי הגלבוע הנמצא ממש ממול. סיפור המעיין הוא מן האלף הרביעי לפני הספירה, שם צבאו של שאול נח ערב יציאתו לקרב מול הפלישתים, ארמונו של אחאב היה ממוקם בראשו של התל הסמוך ושם התרחשה פרשת כרם נבות היזרעאלי שהומת בסקילה לאחר שסירב להעביר את כרמו לאחאב. בהקשר זה המשפט המוכר שנאמר לאחאב ע"י אליהו הנביא: "הרצחת וגם ירשת?!" (מלכים א, כ"א ).

אנא שימו לב: במקום אין שירותי הצלה והרחצה על אחריותכם.

על עוד טיולים בעמק יזרעאל:

http://www.emek-tour.org.il/

 
טוב השדה - הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל

אגריאור - פיקוח ואישור של תוצרת ומוצרים אורגנים

מדינת ישראל - משרד החקלאות ופיתוח הכפר